ÜRETİM


GÜVENİLİR KOMPRESÖR İMALİ

ÖZKOMP Kompresör, tüketici yelpazesi için öncelikli olarak emniyeti esas alarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Kompresör üretiminin her aşamasında emniyete ve güvenliğe azami titizlik göstererek ÖZKOMP kompresör, bugün ki güvenilirliğini kazanmıştır. Bütün ürünleri CE sertifikasına sahip olan ÖZKOMP kompresörleri, bu sertifikadan dolayı hem Makine Direktifi (2006/42/EC) hem de Alçak Gerilim Cihazları Direktifi (2006/95/EC) gibi güvenlik testlerine tabi tutulmaktadırlar.

Her zaman daha iyisi düşüncesi ile yola çıkan ÖZKOMP; dayanıklı, kaliteli ve güvenli ürünler üretmeyi TS EN ISO 12100 ve TS EN 60204-1 2006/A1:2009 standartları kapsamında sürdürmektedir.ORJİNAL YEDEK PARÇA

Belli meblağlar harcayıp, tüketiciler tarafından satın alınan makinelerin, öngörülmeyen bir arıza ile üretim hattını sekteye uğratması istenmeyen bir durumdur. Mekanik sistemlerden istenen, verimli bir şekilde çalışarak ve üretimi aksatmadan iş akışına devam edebilmesidir. Bir makinenin verim oranında herhangi bir düşüşe uğramaması için en önemli faktörler ise; önleyici bakım (proaktif bakım) ve periyodik bakım (koruyucu bakım)dır. Periyodik bakımlar sırasında yıpranır parçaların periyodik olarak değişmesi ile makineden alınan verimde muhafaza edilmiş olacaktır. Bu periyodik bakımlarda değişmesi gerekli olan yıpranır parçaların, teknik kapasite olarak aynı özellikleri taşıması çok önemli bir kriterdir. Değiştirilecek olan parçaların aynı teknik kapasite özelliklerini taşımaması durumunda ise öngörülemeyecek olan arızalara açık kapı bırakılmaktadır. ISO 9001 sertifikalarına sahip yedek parçalarımız ile bu türlü öngörülemeyecek arızaların yüzde oranı asgari seviyeye inmekte ve iş akışının aksaması ihtimali ortadan kalkmaktadır.ORJİNAL YEDEK PARÇA İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

• ISO 9001 kalitesindeki yedek parçalarımız sayesinde kompresörünüzden performans ve ömür olarak en iyi sonucu alırsınız.
• Kullanacağınız orijinal yedek parçalar ile birlikte sürpriz iş aksaklıkları yaşamazsınız ve de kompresörünüzden ilk günkü aynı verimi elde edersiniz.
• Aynı teknik özelliklere sahip yedek parçalar ile hem üretilen hava enerjisi olarak hem de enerjiyi üretirken harcayacağınız girdiler asgari seviyede tutulur.
• Türkiye geneli yaygın bayi ve teknik servis ağımız sayesinde Türkiye’nin neresinde olursanız olun ISO 9001 kalitesindeki yedek parçalarımıza ulaşabilirsiniz. Kompresörünüzün ilk günkü gibi çalışması için periyodik bakımları uzman personelimize yaptırmalı ve orijinal yedek parça kullanmalısınız.
• Orijinal olmayan hava filtresi kullanımında ise silindir ve vida grubu içine giren hava, mekanik sisteme zarar verebilecek yabancı partiküllerden tam arınmayabilir. Bu da doğal olarak pistonlarda ve havayı sıkıştıran silindir içerisinde aşınmalara sebep olacağı gibi, vida grubunda ise havanın sıkıştırılarak yüksek basınç elde edildiği rotor yüzeylerinde aşınmaya sebep olacaktır. Ayrıca emiş regülatörü valfinde açma kapamalarda düzensizliklere de sebep olacak bu yabancı partiküllerin çözümü ise orijinal hava filtresi kullanımıdır.
• Orijinal olmayan yağ filtresi kullanımında ise yüksek devirlerde dönen vida çiftinin yağlanması tam manasıyla gerçekleşmeyecektir. Bu da kompresörün periyodik bakım zamanının daha öne çekilmesine sebep olacaktır ve iş akışında beklenmedik duraksamalara neden olacaktır.
• Orijinal olmayan yağlama yağı kullanıldığında ise vida kompresörünün yağ filtresinde ve yağ seperatöründe tıkanmalar olacaktır. Bu da mekanik sistemin yağlanmasında eksikliklere sebep olacaktır ve doğal olarak yağlanmanın tam olmadığı parçalarda paslanmalar meydana gelecektir. Korozyon sonucu kopan madde partikülleri ise vida yüzeyleri arasında döneceği için aşınmaya, titreşime ve gürültüye neden olacaktır. Ve haliyle periyodik bakım zamanını da daha erken bir zamana çekecektir. Bu erken bakım ise beklenmedik iş kayıplarına ve ekstra parça değişimlerine sebep olacaktır.
ÖZKOMP KOMPRESÖR

20 yılı aşkın süredir Ankara’da, bu sektörde yapmış olduğumuz kompresör üretimi ile basınçlı hava sektöründe yer edinen firmamız, bu uzun süre zarfında müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Yurt içi satış ağımız ve teknik servis hizmetleri ile Türkiye’nin her yerine kompresör hizmetimiz bulunmaktadır.